Svatba Blanky a Míly v Českém Krumlově

29. 8. 2016 15:13
Rubrika: Z domova

Český Krumlov je uhrančivý, krásný a tudíž také přeplněný množstvím turistů. Ale i v samotném centru se dajít místa klidnější a tišší. Mezi taková patří třeba bývalý Klášter Minoritů - nyní využívaný Rytířským řádem křižovníků - s kostelem Božího Těla.

Je sobota, jedna hodina odpoledne, a u vstupu do kostela je možno občas zahlédnout faráře jakoby někoho vyhlížet. Očekávanou událostí je svatba Blanky a Míly, dvou v Praze čerstvě vystudovaných ekonomů a tento mladý kněz má být jejich oddávajícím.

A konečně se dočkal - s nepatrným skluzem - ale přesto ve velmi příjemném ovzduším se mohl uskutečnit obřad - a to sňatek jak církevní, tak občanský.

 

Oddávající ve svých slovech snad ani nemohl nezmínit současnou rozporuplnou dobu, charakterizovanou honbou za ziskem a výkonem a ocenil, že snoubenci jako ekonomové se rozhodli pro svatbu v kostele. Mě osobně třeba zaujal farářův postřeh, že v současné době - třeba díky internetu - má každý svůj hlas, co však chybí, je ochota naslouchat.

Po obřadu jako obvykle následovaly gratulace, nezbývá než tedy novomanželům ještě jednou poblahopřát tohto cestou a popřát šťastného vykročení do života.

 

Zobrazeno 744×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio