Pouť do San Giovanni Rotondo 2009

12. 6. 2017 10:09
Rubrika: Ze zahraničí

Jeden z několika poutních zájezdů, které pořádála bakovská farnost v čele s Jiřím Veightem a kterých jsem se účastnil. Spolu s mamkou.

San Giovanni Rotondo je nejvýznamnějším poutním místem v Itálii. Než jsme dospěli až tam, byly na programu zastávky v Benátkách, Loretu a Římě. Právě v Římě jsme se setkali - zcela neplánovaně - s kardinálem Giovannim Coppou (viz snímek - v popředí je moje mamka - v pozadí kardinál).

A pak už následoval přejezd do San Giovanni Rotondo, kde jsme navštívili klášter kde žil stigmatizovaný kněz pater Pio. V paměti mně utkvělo upřesnění, že jeho rány nebyly na „okrasu“, ale byly skutečně bolestivé.

Odpoledne mamka odjela s částí poutníků do nedalekého městečka Sant Angelo. Já jsem zůstal v Rotondu a nasával poklidnou atmosféru tohoto místa. Měl jsom k tomu ostatně příležitost i v hotýlku kde jsme byli ubytováni – neboť balkón vedl na hlavní městské korzo. Město ožilo až večer – spolu s dospělými korzovali i děti – jak je zdejším zvykem. Inu – byli jsme na samém jihu Itálie.

 

ještě odkaz na další fotky -> San Giovanni Rotondo 2009

Zobrazeno 269×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio